یکشنبه, 1398/05/27 - 11:43

کتاب «کار، کار انگلیسی هاست» ترجمه و منتشر می شود

خبرگزاری مهر یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر ، کتاب «کار، کار انگلیسی هاست» مشروح خاطرات و نظرات جک استراو وزیر امور خارجه اسبق انگلیس در رابطه با ایران است.
روایت کتاب از جایی شروع می شود که نویسنده در سفری شخصی به ایران، از دست گروهی از بسیجیان شهر یزد نامه ای دو صفحه ای اما پر از ارجاعات تاریخی دریافت می کند که شرح می دهد چرا کسی از سفر او به ایران استقبال نمی کند. در آن نامه، فهرستی از سوابق فریبکارانه انگلیس طی دو قرن نوزدهم و بیستم در ایران ارائه شده است. استراو برای یافتن پاسخ، صفحات تاریخ را ورق می زند و در لابه لای حوادث و گفتارها در پی یافتن و نشان دادن علت نام گذاری انگلیس به عنوان «روباه پیر» است.
در مدت کوتاهی که از انتشار این کتاب می گذرد نقدها و بحث های زیادی در سطوح خرد و کلان عرصه های عمومی و محافل سیاسی ایجاد شده است.
نشر لوگوس تلاش دارد با انتشار ترجمه عینی و صادقانه کتاب هم نوع نگاه دیگران به جامعه ایرانی را معرفی کند و هم شرایط نقد و بحث را برای رسیدن به خودآگاهی های بیشتر فراهم آورد.
جک استرا سیاست مدار و وزیر امور خارجه اسبق انگلیس است. او از سال ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۵ نماینده شهر بلک برن در پارلمان انگلیس بود. به علاوه، جک استرا از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰ در کابینه تونی بلر و گوردون براون حضور داشت و سمت های وزیر کشور (۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱) و وزیر امور خارجه (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶) انگلیس را به عهده داشت. او سیاست مداری دست به قلم نیز بود و کتاب های زیر را به تنهایی یا مشترکا با دیگران تألیف کرده است:
زندگی نامۀ خودنوشت جک استرا با عنوان
Straw, Jack (۲۰۱۲). Last Man Standing: Memoirs of a Political Survivor. Macmillan
و کتابهای دیگر او
Implementation of ...

منبع: خبرگزاري مهر